2 червня 2016 року було прийнято закон України «Про виконавче провадження», яким визначаються процедура здійснення виконання судових рішень та рішень інших органів.

З вступом даного закону було введено обов’язок сплати авансового внеску разом з поданням заяви про примусове виконання рішення суду або іншого органу.

Попереднє авансування, авансовий внесок складав 2 відсотки від суми, що підлягає стягненню, але не більше 10 мінімальних розмірів заробітної плати, а за рішеннями немайнового характеру та рішень про забезпечення позову – у розмірі одного мінімального розміру заробітної плати з боржника – фізичної особи та в розмірі двох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника – юридичної особи.

З приписами частини 2 статті 26 закону України «Про виконавче провадження» щодо обов’язкового попереднього авансування не погодилась громадянка Хліпальська В.В. та звернулась до Конституційного Суду України з конституційною скаргою щодо перевірки на конституційність зазначеного положення щодо обов’язкової сплати авансового внеску, який стягувач має сплачувати до подання заяви про примусове виконання рішення.

15 травня 2019 року Другим сенатом Конституційного Суду України було розглянуто дану справу та винесено рішення № 2-р(ІІ)/2019, яким визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення частини 2, статті 26 Закону України «Про виконавче провадження» від 2 червня 2016 року. Також судом визначено, що таке положення втрачає чинність з дня ухвалення судом цього рішення.

Дане рішення є остаточним та обов’язковим для всіх, в тому числі для державних виконавчих служб і приватних виконавців. Отже з цього часу при поданні заяви про примусове виконання рішення суду або іншого органу (посадової особи)  не потрібно сплачувати авансовий внесок і надавати підтвердження такої сплати. У разі вимоги виконавців за таких обставин сплати авансового внеску, їхні дії можуть бути визнані протиправними та скасовані у визначеному порядку.

Ознайомитись з рішенням можна за посиланням http://ccu.gov.ua/sites/default/files/docs/2_p2_2019.pdf

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search