Надання розрахунку замість виписки по рахунку – скасування виконавчого напису нотаріуса.

В останній час судами України все більше розглядається справ про визнання виконавчих написів нотаріусів такими, що не підлягають виконанню. Таке збільшення відбувається тому, що банки, колектори, факторингові компанії хочуть уникнути великих судових зборів, судової тяганини, яка може затягнутися на роки, а найголовніше захисту (супротиву) в суді іншої сторони (позичальника, боржника). В цьому, банкам, колекторам стали у пригоді нотаріуси, за допомогою яких можливо отримати виконавчий напис нотаріуса, який є виконавчим документом та з яким одразу можливо звернутися до виконавчої служби для його виконання. 

Законом України «Про нотаріат» передбачена можливість витребування майна або стягнення заборгованості з позичальника, боржника шляхом вчинення нотаріусом виконавчого напису.  За для вчинення такого виконавчого напису заявником (банк, колекторська компанія, фінансова організація, позикодавець) нотаріусу подаються відповідні документи передбачені «Переліком документів, за якими стягнення проводиться в безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів» затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 1172 від 29 червня 1999 року (далі у статті – перелік). Для отримання виконавчого напису нотаріусу про стягнення грошової суми, простроченої заборгованості по кредитному договору нотаріусу заявником подається:

  • оригінал кредитного договору;
  • засвідчена стягувачем виписка з рахунку боржника, із зазначенням суми заборгованості та строків її погашення з відміткою стягувача про непогашення заборгованості (далі у тексті статті – виписка з рахунку боржника).

В більшості випадків при поданні нотаріусу необхідних документів для вчинення виконавчого напису банк, колектор надають замість виписки з рахунку боржника інший документ а саме розрахунок заборгованості позичальника за кредитом.

Розрахунок заборгованості за кредитом не є випискою із рахунку боржника.

Виписка з рахунку боржника повинна містити обов’язкові реквізити визначені Положенням про організацію операційної діяльності у банках України, затвердженого постановою НБУ від 18.06.2003 р. №254.

Заявники в особі банків, колекторських компаній, фінансових установ, факторингових компаній приховують дані обставини, а нотаріуси закривають очі на такі порушення. Та при зверненні до суду, таке порушення буде окремою підставою для визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.

Окремо читайте про те що Постанову № 662 від 26.11.2014 року «Про внесення змін до переліку документів, за якими стягнення проводиться в безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів» визнано незаконною та недійсною.

Recent Posts

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search