Звернення банком в суд або направлення вимоги про повернення боргу зупиняє нарахування відсотків і відкриває перебіг протягом строку позовної давності

У нинішній час дуже багато громадян зазнають знущань від банків, колекторів та інших фінансових установ. Під час стабільної економічної ситуації в країні люди отримували кредити (в тому числі і в іноземній валюті) на розвиток свого бізнесу, придбання квартир, будинків, автомобілів, на освіту, лікування та інші необхідні потреби. Після різкої зміни курсу національної валюти кредитні зобов’язання по кредитах в іноземній валюті збільшилися в кілька разів. Повернути кредит стало практично неможливо, а більшість кредитних установ не бажає йти назустріч своїм клієнтам. Мирним шляхом врегулювання відносин по кредиту між банком і позичальником не надається можливим, і банк, як правило, звертається суд.

Але в великій кількості випадків по проблемних кредитах банк вже звертався до своїх позичальників і до їх поручителів з «Вимогами про повернення боргу по кредиту» або з позовом в суд. У деяких випадках, після звернення до нас клієнта тільки при зборі інформації по справі стає відомо про якесь старе рішення суду по цьому, проблемному, кредиту, про яке не тільки не знає позичальник, але і сам банк про нього замовчує (а може і не знає представник банку). На листи, які банк висилає позичальникові, він не звертає уваги і думає, що вони нічого не значать.

Все це важливо при побудові захисту позичальника в суді і може стати головною підставою для відмови судом у позовних вимогах банку.

Такі вимоги кредитора (банку і інших організацій) про повернення кредиту або звернення ними до суду з позовною заявою про стягнення боргу за кредитом або позовною заявою про стягнення предмета забезпечення (іпотеки, застави) змінюють порядок, умови та термін дії кредитного договору.

!!! Звернення кредитора до суду або з вимогою до боржника про повернення частини суми кредиту, термін повернення по якій вже наступив не вважатиметься реалізацією банком права на дострокове повернення кредиту.

Також пред’явленням вимоги банку та інших фінансових організацій про повернення кредиту в повному обсязі або зверненні з позовом до суду припиняється право кредитора налічувати відсотки за кредитним договором.

!!! Є невеликий нюанс, банк не може налічувати відсотки в тих випадках, коли в договорі не зазначено, що такі відсотки нараховуються і після закінчення терміну кредитування. Такі висновки можна зробити, вивчивши судові рішення Великої палати Верховного Суду у справах №310/11534/13-ц, № 444/9519/12, а також і інші постанови Верховного суду.

Дані постанови несуть важливу роль у формуванні відносин між кредитором і позичальником, оскільки їх висновки є обов’язковими до виконання всіма організаціями і установами та застосування їх судами нижчих інстанцій є обов’язковим. Якщо Вам необхідна допомога у відносинах з банком, колекторами та іншими фінансовими організаціями звертайтеся до нас, ми вивчимо Вашу ситуацію і дамо більш детальну консультацію, розповімо Вам про перспективи в цій справі.

Recent Posts

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search